Logo Soroptimist International

Soroptimist international klub Žilina


Prejdi na obsah

rok 2010

klubové aktivity

COUNTRY BÁL

Členky Soroptimist klubu Internacional Žilina opäť po roku zorganizovali

IX . COUNTRY BÁL


kedy? : 25. 9. 2010 o 19,00 hod.
kde? : Sharingham retaurant –
štýlová reštaurácia na ceste pod Hájikom
čo ste videli? : country tance v podaní Country limit club
koho ste počuli?: country skupina Louiziana z Prievidze
čo ste si zajedli?: dobrotky od členiek klubu
čo ste si vypili?: čo hrdlo ráčilo....
čo ste zažijete?: výbornú veselú zábavu

V sobotu 24. septembra 2010 sa v Sharingham reštaurácii o 19. hodine stretli predovšetkým priatelia, aby prežili príjemný večer v štýle country. Dámy zo Soroptimist klubu Internacional v Žiline pripravili tento večer jednak preto, aby mohli byť spolu so svojimi dobrými priateľmi a jednak preto, aby spojili príjemnú vec s užitočnou. Výťažok z tejto akcie poputuje na hlavný projekt klubu- Leto patrí deťom, ktorý členky uskutočnia v lete na budúci rok.
Výborná country hudba, spev, štýlové tance, úžasné country vystúpenie členiek klubu, chutné jedlo, opojné nápoje, predaj darčekov a štýlových šatiek, veselá nálada, otvorené srdcia a úsmev na tvárach všetkých prítomných – to všetko bol náš IX. Country bál. Tešíme sa všetci o rok na jeho X. ročník, tak si ho na budúcu jeseň nenechajte ujsť.


„Leto patrí deťom“ – dobrá vec sa podarila


Letný tábor – hlavný projekt Soroptimist klub Žilina sa uskutočnil v dňoch 3. – 10. júla 2010 v Kubíkovej a zúčastnilo sa ho 35 detí.
Deti mali stanovený pravidelný denný program, absolvovali športové súťaže, výlet do Múzea kysuckej dediny na Vychylovku, jazdu horskou železničkou, jazdu na koňoch, mali možnosť sa kúpať na kúpalisku, spoznávať seba samých. Navštívili ich členovia Horskej služby Malá Fatra, vedúci pre nich usporiadali nočnú hru, olympiádu, karneval. Všetky deti dostali vecné dary, toaletné potreby, tričká šiltovky, sladkosti. Členky klubu boli deti v priebehu týždňa navštíviť, pričom obdržali množstvo ďakovných výkresov.
Pán Matuška, vedúci tábora, vyzdvihol výborné zabezpečenie, darčeky, materiálne vybavenie tábora. Pani prezidentka klubu, p. Kišová, zaslala ďakovné listy Obecnému úradu Belá a starostovi Ivanovi Dvorskému, členom Horskej služby Malá Fatra a spoločnosti Metsä Tissue, a.s. a pridala k nim i ďakovné výkresy detí.
35 detí prežilo krásny týždeň v nádhernej prírode, zažilo zážitky, ktoré by bez pomoci druhých nemohli prežiť. Leto deťom sa podarilo.
Letný tábor pre nadané deti v Košiciach

Letného tábora pre talentované deti, ktoré každý rok organizuje SI klub Košice, sa za náš klub v dňoch 16.- 23. 8. 2010 zúčastnila Barborka Beťárová. Deti navštívili kaštieľ Betliar, Jasovskú jaskyňu, počas tábora pripravovali maliari, hudobníci, tanečníci a herci divadlo O malej morskej víle, s ktorým sa predstavili posledný večer.
Deti mali aj táborák. Barborke sa veľmi páčilo, jej mama sa úprimne všetkým členkám poďakovala za možnosť zúčastniť sa. Barborke klub zaplatil poplatok za tábor a cestu. Druhé dievčatko, ktoré sa malo tábora zúčastniť si zlomilo tesne pred začiatkom tábora nohu, tak nemohlo cestovať. Barborka sa o svoje zážitky prišla podeliť i na stretnutie SI klubu v septembri, kde členkám úprimne poďakovala za možnosť zúčastniť sa tohto tábora.
Po roku opäť letný tábor „Leto patrí deťom“ pre deti zo sociálne slabých rodín


Kubíková 03. 07. – 10. 07. 2010

Projekt letného tábora pre deti zo sociálne či finančne slabých rodín patrí k pravidelným aktivitám žilinského Soroptimist klubu. Tento rok je to už po siedmy krát, čo členky tohto dámskeho klubu pripravili a finančne zabezpečili týždeň plný bohatého programu, výletov, zábavy a oddychu pre deti, ktoré by možno bez pomoci druhých nemohli takýto pobyt absolvovať.
V prekrásnom prostredí obce
Kubíková, kde funguje dobrá spolupráca s obecným úradom, sa 3. júla 2010 stretne tridsaťpäť detí, vybratých na základe odporúčaní riaditeľov škôl a sociálneho úradu. Čaká na ne výlet do múzea kysuckej dediny vo Vychylovke, beseda s členmi horskej služby, návšteva chovu koní či kúpalisko, samozrejme i tradičný táborový život ako súťaž v čistote izieb, športová olympiáda, táboráky, karneval atď.
Členky klubu sú presvedčené, že i tento rok deti prežijú krásny týždeň v lone prírody, v kruhu nových kamarátov.Darujte 2%


Darujte svoje 2% dane z príjmov na dobrú vec a podporte činnosť nášho Soroptimist klubu.

Soroptimist klub
Ul. Republiky 34
010 01 Žilina

občianske združenie
IČO: 3780 6009

ĎAKUJEME


Všeobecný postup krokov podľa toho, či 2% chce poukázať fyzická osoba (zamestnanec, alebo osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie) alebo právnická osoba:

Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.

Postup krokov na poukázanie 2% pre právnické osoby v roku 2010:

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie v roku 2010:

Vyhlásenie (
formát rtf)
Vyhlásenie (formát pdf)
Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu