Logo Soroptimist International

Soroptimist international klub Žilina


Prejdi na obsah

rok 2014

klubové aktivity

Letný tábor Terchová Šípková
28.6.-5.7.2014

Opäť sme pripravili letný tábor pre 30 detí zo sociálne nevyhovujúcich pomerov v prekrásnom zariadení školy prírody v Terchovej Šípkovej. Tento rok nám počasie neprialo ale i napriek tomu deti zažili mnoho zaujímavých stretnutí a akcii ako besedu s členmi Horskej služby, kúpanie v hoteli Rozsutec, ukážka canisterapie so psíkmi ale zažili aj tradičný táborový život - súťažili v čistote izieb, športových či vedomostných súťažiach nechýbali ani nočné hry, táborák, spoločenský večer s nami so soroptimistkami.

Pripravili sme im aj hudobné prekvapenie malý koncert Tomáša Bezdedu pri ktorom sme si spoločne zaspievali a zatancovali.

Jaroslava Gažová


Jánske ohne na Straníku
21.6.2014

Náš spriatelený klub LIONS KLUB Žilina zorganizoval dňa 21.6.2014 na Straníku milú akciu "Jánske ohne". Bolo trochu chladnejšie, ale veselá ľudová muzika, ohník a samé dobré špeciality nás zohriali ...

Jaroslava Gažová


Stretnutie s veľvyslancom USA v SR
9.6.2014

Od Žilinčana známeho výtvarníka a nášho priateľa Roberta Hromca sme dostali pozvánku dňa 9.6.2014 na stretnutie s veľvyslancom USA v SR Theodorom Sedgwickom do Synagógy v Žiline na prezentáciu jeho novej knihy.

Zaujímavá myšlienka výtvarníka bola prezentovať svoju novú Knihu, ktorá mapuje umelcovo originálne dielo na hliníkovom plechu za použitia kombinovaných techník v priestoroch Synagógy. Súčasťou prezentácie knihy bola aj malá ukážka umelcových diel vytvorených touto technikou. Diela boli zaujímavým kontrastom stavebne rozrobených priestorov.

Jaroslava Gažová


Česko-Slovenské stretnutie SOROPTIMIST INERNATIONAL v Prahe
7.6.-8.6.2014

Soroptimist kluby v Čechách a na Slovensku založili tradíciu stretnutí "Československých klubov" a tak kluby z Prahy, Brna, Bratislavy, Žiliny a Košíc sa pravidelne stretávajú. Stretnutie vždy organizuje iný klub. V tomto roku táto milá tradícia pripadla SOROPTIMIST KLUBu v Prahe. Pražské "Sorky" zorganizovali prehliadky po pamiatkach Prahy .... nakoniec stretnutie vyvrcholilo slávnostnou večerou .....porozprávali sme si vzájomne o činnostiach jednotlivých klubov a popri tom ochutnávali výborné talianske špeciality ....

Jaroslava Gažová


Charter v Poľskom Tešíne
31.5.-1.6.2014

Dňa 31.5.2014 sme prijali pozvanie na Charter do Poľského Tešína. Potešili sme sa, že tak blízko nás vznikol nový klub.

Najskôr bola slávnostná ceremónia na prijatie klubu do medzinárodnej siete SOROPTIMIST, ktorá sa konala na radnici mesta. Po slávnosti sme strávili príjemný večer , kde sme sa bližšie zoznámili so soroptimistkami z Tešína, Wroclavy, Krakova, Biansko Biala, Gdanska, ...

Jaroslava Gažová


28. Marec - Deň učiteľov
28.3.2014

Všetci si veľmi dobre pamätáme zo študentských čias dátum 28.3 . Je to deň , kedy všetci učitelia oslavujú svoj sviatok - Deň učiteľov.

V študentských rokoch sme tento sviatok vnímali úplne ináč .Veľmi radi sme s kriedou veľkými písmenami napísali na tabuľu : " Pretože je slávnosť Vaša dnešný deň neskúša sa " odovzdali sme kyticu kvetov a radovali sa z voľného dňa.

Dnes s odstupom času si uvedomujeme dôležitosť úlohy učiteľa v živote každého mladého človeka. Preto sme veľmi nadšene pred troma rokmi privítali nápad jednej členky z nášho klubu, aby sme všetkým členom Klubu dôchodcov učiteľov v Žiline na Deň učiteľov zagratulovali . Aj tento rok vlastne už po tretí krát sme sa zúčastnili malej oslavy , kultúrnej besiedky na ZŠ Lichardova 24 ,Žilina . Za náš klub sme odovzdali všetkým členom klubu srdečné gratulácie a balíčky.

Jaroslava GažováZpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu